JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Sklolaminátové

Sklolaminátové bazény

 • dokonale pevné a hladké vodní nádrže, vyrobené jako monolitický kus bez jakýchkoliv spár po lepení či svařování
 • bazény vyrobeny z materiálu který neoxiduje, nekřehne, je tepelně a tvarově stálý a velmi odolný proti mechanickému poškození
 • konstrukce bazénů a jejich povrchová úprava umožňuje ponechat vodu v bazénech celoročně bez obav z poškození mrazem a zaručuje trvanlivost povrchu, který ani po letech nebledne a neztrácí lesk
 • díky vysoké tuhosti konstrukce a nástřiku PUR pěny není nutné bazény při montáži obetonovávat – postačuje zásyp soudržnou zeminou
 • každý bazén je vyroben včetně širokého límce, který umožňuje jednoduché podsunutí dlažby
 • bazény jsou vyráběny s granitovými povrchy

Povrchová úprava

 • pro povrchovou úpravu bazénů používáme materiály té nejvyšší kvality
 • u těchto materiálů je samozřejmostí stabilizace vůči UV záření a vysoká odolnost proti chlorované vodě

Granitová povrchová úprava

Granitový dekor na povrchu bazénu představuje funkčně i vzhledově luxusní záležitost. Tento povrch je vhodný pro bazény venkovní, zastřešené či interiérové. Granitový povrch lze dle přání zákazníka vyrábět v různých barevných provedeních.

Ukázky některých typů granitových povrchů:

Povrch bazénu G01

Tmavě modrý povrch bazénu s výrazným perleťovým efektem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem průzračná bez zabarvení.


Povrch bazénu G03

Světle šedý povrch bazénu s výraznějším perleťovým efektem s drobnými prvky granitu. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do krásné světle modré.


Povrch bazénu G04

Pískovcově zlatavý povrch bazénu s výraznějším perleťovým efektem s drobnými prvky granitu. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do světle zeleného odstínu.


Povrch bazénu G05

Bílý povrch bazénu s decentním perleťovým efektem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do světle modrého odstínu.


Povrch bazénu G06

Bílý povrch bazénu s decentním perleťovým efektem s přidaným modrým granitem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do světle modrého odstínu.


Povrch bazénu G07

Šedý povrch bazénu s decentním perleťovým efektem a výrazným granitovým dekorem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem zabarvená do modrého odstínu.


Povrch bazénu G10

Modrý povrch bazénu s decentním perleťovým efektem a výrazným granitovým dekorem. Voda bude v bazénu s tímto povrchem průzračná bez zabarvení.


Transport a manipulace

Způsob dopravy je přímo závislý na velikosti bazénu. Malé bazénky je možné převézt na zahrádce osobního auta, nebo na přívěsném vozíku. Střední se mohou vozit na větším přívěsném vozíku, nebo na vozidle typu AVIA. Velké bazény doporučujeme svěřit námi smluvenému dopravci, jelikož je potřeba jistá praxe, doprovodné vozidlo, vytýčení trasy, atd. Manipulace s bazény je také různorodá, jelikož hmotnost bazénů je v rozpětí 8–650 kg. Na základě objednávky se standardně instalují úchytná oka, která slouží k upevnění bazénu při transportu a pro případnou manipulaci za pomoci jeřábu.


Tepelná izolace

 • k zateplení bazénu používáme nástřik kompaktní, absolutně nenasákavé polyuretanové pěny
 • zateplení provádíme až poté co je bazén kompletně osazen
 • bazén je tedy zaizolován i s veškerým příslušenstvím a potrubím – vzniká tak kompaktní tepelná izolace bez tepelných mostů a spár

Technologie provedení
Zateplení bazénů realizujeme kompaktním, absolutně nenasákavým nástřikem tvrdou polyuretanovou pěnou. Touto pěnou je zaizolováno i veškeré příslušenství (skimmer, trysky, světla, potrubí, atd.), kterým je bazén osazen, neboť nástřik se provádí až poté, co se bazén požadovaným příslušenstvím o­sadí.

Tepelně – izolační vlastnosti
Na stěně bazénu je takto vytvořena tepelně izolační vrstva bez jakýchkoliv spár, spojů a tepelných mostů, které po technické stránce nelze dosáhnout žádným jiným způsobem.

Konstrukční vlastnosti
Nástřik bazénu polyuretanovou pěnou má kromě výborných tepeleně-izolačních vlastností také přednosti z konstrukčního hlediska. Díky vysoké tuhosti konstrukce našich bazénů není nutné bazény zateplené polyuretanovou pěnou při zabudování do země obetonovávat, stačí je pouze zasypat soudržnou zeminou.


Tvar a rozměry

jednou z nejdůležitějších informací, pro výběr bazénu, je jeho tvar. V následujících galeriích, členěných dle tvaru, si můžete prohlédnout nabízené varianty bazénů. Jedná se o monolitickou výrobu (vyrobeno z jednoho kusu, bez slepování, svařování, atd.). To znamená, že všechny výrobky jsou vyráběny na formách, takže je tvar naprosto pevný a stálý. V případě zájmu Vám rádi pomůžeme s výběrem ideálního tvaru a velikosti bazénu.


Bazén Laka

Rozměry: 7,80×3,70×1,50m

Nový model bazénu pro rok 2014.

Jde o zvětšení bazénu Slapy s přidanými sedáky v zadních rozích bazénu.

Obdélníkový bazén rodinných rozměrů s oboustranným rohovým schodištěm, které minimálně ubírá plochu bazénu a zároveň plní funkci pohodlného vstupu a výstupu z bazénu.

Schodiště je propojeno pohodlnou lavicí určenou k relaxaci.

Schodiště je vhodné i pro zastřešení s bočním vstupem.

V polovině stěny bazénu je po celém obvodě hrana sloužící nejen dětem k usnadnění výlezu z bazénu mimo prostor schodiště.


Bazén Victoria

Rozměry: 7,40×3,60×1,50m

Nový model bazénu pro rok 2015.

Obdélníkový bazén s oboustranným rohovým schodištěm, vhodným i pro zastřešení s bočním vstupem.

Schodiště je propojeno pohodlnou lavicí určenou k relaxaci a odpočinku. V polovině stěny bazénu je hrana sloužící nejen dětem k usnadnění výlezu z bazénu mimo prostor schodiště.


Bazén Orlík

Rozměry: 7,90×3,30×1,45m

Osmimetrový bazén s nižšími nároky na šířku zastavěného prostoru a velikost zastřešení.

Bazén je vybaven širokým pohodlným schodištěm, které nabízí příjemné posezení a pohodlný vstup do bazénu.

Díky vysoké tuhosti konstrukce bazénu podpořené nástřikem polyuretanové pěny není nutná betonáž bazénu, stěny lze pouze obsypat soudržnou zeminou.


Bazén Slapy

Rozměry: 6,20×3,00×1,50m

Nový model bazénu pro rok 2013.

Obdélníkový bazén s oboustranným rohovým schodištěm, které minimálně ubírá plochu bazénu a zároveň plní funkci pohodlného vstupu a výstupu z bazénu.

Schodiště je propojeno pohodlnou lavicí určenou k relaxaci.

Schodiště je vhodné i pro zastřešení s bočním vstupem.

V polovině stěny bazénu je po celém obvodě hrana sloužící nejen dětem k usnadnění výlezu z bazénu mimo prostor schodiště. V rozích zadní stěny jsou k tomuto účelu navíc zvětšené nášlapné plochy.

Bazén je také v úrovní prvního schodu vybaven opět po celém obvodě hranou sloužící jako bezpečnostní prvek k případné instalaci lamelového zakrytí bazénu.


Bazén Kaspik

Rozměry: 6,35×3,05×1,40m

Novinka pro rok 2015
Obdélníkový bazén středních rozměrů s plnohodnotným integrovaným schodištěm, které nabízí pohodlný vstup do bazénu a prostor pro relaxaci.


Bazén Seč

Rozměry: 6,50×3,00×1,35m

Bazén střední velikosti s příjemnou hloubkou.

Bazén je vybaven širokým pohodlným schodištěm, které nabízí příjemné posezení a pohodlný vstup do bazénu.

Díky vysoké tuhosti konstrukce bazénu podpořené nástřikem polyuretanové pěny není nutná betonáž bazénu, stěny lze pouze obsypat soudržnou zeminou.


Bazén Lipno

Rozměry: 5,20×3,00×1,15m

Nejmenší typ bazénu určený do míst s omezeným prostorem.

Bazén je vybaven širokým pohodlným schodištěm, které nabízí příjemné posezení a pohodlný vstup do bazénu.

Díky vysoké tuhosti konstrukce bazénu podpořené nástřikem polyuretanové pěny není nutná betonáž bazénu, stěny lze pouze obsypat soudržnou zeminou.