JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Čerpadla

Čerpadla HERBORNER

Řada HERBORNER X

Čerpadlo Herborner X se svou ochrannou vrstvou na 100% povrchu a integrovaným předfiltrem pro odlučování nečistot se hodí zvláště pro provoz v lázeňském prostředí, na koupalištích či v aquaparcích a vůbec všude tam, kde je nutná cirkulace média s čerpadlem a integrovaným filtrem. Díky schválení ochranné vrstvy pro styk s bazénovou vodou, stejně jako s pitnou vodou lze čerpadlo používat prakticky všude. Tloušťka ochranné vrstvy dosahující až 1 000 μm je zárukou extrémně hladkého povrchu. Tím se zlepší hydraulický stupeň účinnosti až o 10% a za roky provozu se ušetří spousta energie.

Herborner X

Cirkulační čerpadlo bazénové vody potažené ochrannou vrstvou s motorem IE2

Herborner X-PM

Cirkulační čerpadlo bazénové vody potažené ochrannou vrstvou s motorem s trvalým magnetem. Zlepšení účinnosti až o 13% vede ke značné úspoře energie, a tím i k citelnému snížení nákladů.

Herborner X-C

Plně zaplavitelné cirkulační čerpadlo bazénové vody potažené ochrannou vrstvou s motorem s tepelným výměníkem. To vede ke značným úsporám nákladů na vyhřívání a ke snížení teploty v motorovém prostoru. Navíc se tyto motory vyznačují nižšími emisemi hluku.

Příslušenství:

Měnič kmitočtu:
Měnič kmitočtu slouží k elektronické regulaci otáček motorů, čímž šetří značné množství energie. Připojení měniče kmitočtu je možné u motorů o příkonu až do 26,4 kW také jako přímá instalace (herborner X-C jen při montáži na stěnu).

Systém Seal-Guard:
Systém Seal-Guard zabraňuje chodu mechanické ucpávky nasucho pomocí médiové předlohy.

ETS X4:
Elektronické ochrana proti chodu nasucho (ETS X4)zabraňuje chodu mechanické ucpávky nasucho pomocí elektronické kontroly.

Water Blast System:
Water Blast System slouží k pneumatickému vyprázdnění čerpadel bazénové vody. To zaprvé urychluje proces vyprazdňování a za druhé pomáhá šetřit čerstvou vodu a energie k jejímu ohřívání.

Sada Long-Life:
Sada Long-Life zahrnuje mazací lis a vysokovýkonný mazací tuk.

Senzor tlaku:
Senzor tlaku slouží k indikaci tlaku na výtlačné straně čerpadla.

Analogová kontrola předfiltru:
Analogová kontrola předfiltru ukazuje stupeň znečištění filtrační vložky.

Digitální kontrola předfiltru:
Digitální kontrola předfiltru ukazuje stupeň znečištění filtrační vložky a dopomáhá k tomu, aby se filtrační vložka čistila pouze v případě znečištění.

Náhradní filtrační vložka:
Náhradní filtrační vložka zkracuje prostoj čerpadla při čištění filtrační vložky.


Řada UNIBAD


Cirkulační čerpadlo bazénové vody UNIBAD s integrovaným lapačem vlasů a vláken je nejdůležitější částí moderních cirkulačních zařízení pro přečerpávání a filtrování bazénové vody, čisté vody, termálních roztoků, mořské vody, užitkové vody a jiných kapalin znečištěných hrubými částicemi.
Používá se u krytých, venkovních bazénů a zábavních center, aquaparků, krytých kluzišť, zařízení pro volný čas a hotelových zařízení, pro tobogány, atrakce systémy pro úpravu vody, vodotrysky, zařízení pro rekuperaci tepla a průmyslová zařízení.

Konstrukce

Vysokých oběhových výkonů při malých prostorových nárocích je dosahováno díky kompaktní konstrukci umožňující snadnou montáž i údržbu. Variabilní polohy hrdel nabízejí projektantům a konstruktérům optimální možnosti konstrukce. Díky osvědčenému způsobu konstrukce je možná snadná výměna výměnné sady čerpadla, aniž by bylo třeba uvolnit ze svazku sací potrubí a výtlačné hrdlo. Výměnná sada se skládá z přírubového motoru, přechodového tělesa, oběžného kola a mechanické ucpávky. Koš filtru s děrováním Ø 3 mm navrženým speciálně pro vlasy a vlákna zajišťuje vysoký stupeň zachycení. Lze jej snadno vymontovat bez použití nářadí. Plocha filtru je optimalizována s ohledem na délku intervalů čištění a nízké ztráty průtočného množství. Manometr/vakuometr, který je možno objednat jako příslušenství, ukazuje stupeň znečištění filtru. Tuto funkci alternativně zajišťuje digitální snímač tlaku.

UNIBAD

Cirkulační čerpadlo bazénové vody. Motory s ochranou proti přetížení jsou konstruovány pro trvalý provoz. S frekvenčním měničem možnost provedení jako přímá nástavba (do 30/36 kW) nebo montáž na stěnu.

UNIBAD PM

Energeticky úsporné cirkulační čerpadlo bazénové vody. Energeticky úsporné motory PM (motory s permanentním magnetem) pro provoz s frekvenčním měničem formou přímé instalace nebo nástěnné instalace.

UNIBAD XC

Přestavba na energii šetřící oběhové čerpadlo bazénové vody s vodou chlazeným motorem, který přivádí 95% svého odpadního tepla zpět do média. Možné i u starších konstrukčních ver­zí.

Příslušenství:

Měnič kmitočtu:
Měnič kmitočtu slouží k elektronické regulaci otáček motorů, čímž šetří značné množství energie. Připojení měniče kmitočtu je možné u motorů o příkonu až do 26,4 kW také jako přímá instalace (UNIBAD XC jen při montáži na stěnu).

Senzor tlaku:
Senzor tlaku slouží k indikaci tlaku na výtlačné straně čerpadla.

Analogová kontrola předfiltru:
Analogová kontrola předfiltru ukazuje stupeň znečištění filtrační vložky.

Digitální kontrola předfiltru:
Digitální kontrola předfiltru ukazuje stupeň znečištění filtrační vložky a dopomáhá k tomu, aby se filtrační vložka čistila pouze v případě znečištění.

ETS X4:
Elektronické ochrana proti chodu nasucho (ETS X4)zabraňuje chodu mechanické ucpávky nasucho pomocí elektronické kontroly

Náhradní filtrační vložka:
Náhradní filtrační vložka zkracuje prostoj čerpadla při čištění filtrační vložky.


Řada WATERblue

Samonasávací oběhová čerpadla bazénové vody WATERblue-K a WATERblue-H s integrovaným lapačem vlasů a vláken je vhodné zejména k přepravě a filtraci bazénové vody, čerstvé vody, užitkové vody (termální slané vody, mořské vody – pouze WATERblue-H) a jiných kapalin znečištěných hrubými látkami.

Používají se u krytých, venkovních bazénů a zábavních center, aquaparků, krytých kluzišť, zařízení pro volný čas a hotelových zařízení, pro tobogány, atrakce systémy pro úpravu vody, vodotrysky, zařízení pro rekuperaci tepla a průmyslová zařízení.

Konstrukce
Vysokých oběhových výkonů při malých prostorových nárocích je dosahováno díky kompaktní konstrukci umožňující snadnou montáž i údržbu. Filtrační vložka navržená svým děrováním speciálně pro vlasy a vlákna zajišťuje vysoký stupeň zachycení. Otevírání a zavírání víka filtru probíhá pomocí dvou pákových uzávěrů. Dodatečné nářadí není potřeba. Vnitřním nadzvednutím víka filtru se zároveň z tělesa filtru vysune několik centimetrů i filtrační vložka. Díky tomu, vedle snadnějšího odebrání filtrační vložky, se navíc zabrání jakémukoliv kontaktu obsluhujícího personálu s nashromážděným obsahem. Dodatečně zajišťuje velkoryse dimenzovaný objem filtrační vložky (2400 m3) nízké nároky na údržbu