JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Keramické prohřívárny suché

Keramické suché prohřívárny si můžete představit jako méně vyhřáté a suché sauny. Mozaikou obložené místnosti příjemně hřejí a zároveň nezatěžují krevní oběh. Keramické suché prohřívárny proto vyhledávají i starší hosté a vůbec všichni, kteří rádi v klidu a teple odpočívají. Ve spojení s bylinnou inhalací nebo mořským vzduchem jsou suché keramické prohřívárny navíc velmi příznivé pro lidské zdraví.

TEPIDARIUM

Pohodlně se usaďte a nechte se konejšit příjemným teplem. Zastavte čas v útulné a klidné atmosféře prohřívárny, umocněné stylovým pítkem, tlumeným osvětlením a relaxační hudbou. Vítejte v tepidariu!

Tepidarium

ˆ„Tepidarium prohřívá sálavým teplem“

Tepidarium patří mezi keramické suché prohřívárny, které využívají blahodárných účinků sálavého tepla. Teplo, které vyzařuje ze stěn, podlahy i lavic, ohřívá vzduch na teplotu kolem 40°C. Díky nízké relativní vlhkosti, která se pohybuje od 20 do 30 %, je pobyt v tepidariu mimořádně příjemný, uvolňující a zklidňující. Tepidarium bylo oblíbenou součástí římských lázní. Tehdy měla tepidaria podobu rozlehlých kulatých místností, do kterých se sbíhaly všechny chodby. Tepidarium sloužilo jako shromaždiště před vstupem do parních lázní i ochlazoven a Římané zde svůj pobyt v lázních také zakončovali.

Jak se hodí tepidarium do vašeho wellness programu?

Tepidarium je ideální přípravou na další procedury i místem závěrečného odpočinku. Tepidarium je navíc vhodné pro klienty, kterým nevyhovují vysoké teploty a vlhkost klasické sauny. Díky příznivému vlivu na imunitní systém a minimální zátěži krevního oběhu je tepidarium vhodné také jako prevence proti nemocem.


LACONIUM

Víte, jak odpočívali starověcí Římané? Kromě vlhkých prohříváren a lázní často navštěvovali suchá a teplá laconia. Laconium je stále oblíbenější i v dnešních v lázních a wellness centrech a lidé opět objevují jeho preventivní a relaxační účinky. Stačí se jen natáhnout na vyhřátou lavici, zavřít oči a v klidu odpočívat.

Laconium

„Laconium“

Laconium je, jednoduše řečeno, nízkoteplotní suchá sauna, která je sálavým teplem prohřátá na 45°C. S nízkou vlhkostí kolem 20 % je laconium ideální pro všechny, kterým vysoké teploty i vlhkost sauny nevyhovují. Laconium má svůj původ v tradičních římských lázních. Suché a teplé laconium sloužilo nejen k vylučování škodlivých látek, ale hlavně k odpočinku. Proto mohou být součástí laconia jak vyhřívané lavice, tak i lehátka pro maximální pohodlí.

Jak se hodí laconium do vašeho wellness programu?

Keramickou mozaikou obložený prostor laconia je vynikajícím místem pro relaxaci vašich hostů. Tuto prohřívárnu je pro intenzivnější prožitek samozřejmě možné vybavit i barevnými světly a audio sestavou. Laconium nezatěžuje krevní oběh, působí příznivě na imunitní systém, a je proto ideální prevencí proti mnohým onemocněním.


BYLINNÁ INHALACE

Jak vám může pomoci bylinná inhalace? Snadno. Posaďte se, pořádně se nadechněte a naplňte i ty nejposlednější plicní kanálky léčivými esencemi bylin a vydechněte. To celé opakujte několik desítek minut. Z bylinné inhalace odejdete odpočatí, bude se vám dobře dýchat a vaše pokožka bude hebká a napnutá.

„Bylinná inhalace“

Bylinná inhalace je spolu s herbal bath typem prohřívárny, která využívá účinného spojení tepla, nízké vlhkosti a bylinných esencí. V keramikou obložené komoře je návštěvník vystaven sálavému teplu z podlahy i lavic a pravidelně vstřikovanému bylinnému aerosolu. Bylinná inhalace se nejčastěji instaluje do menších oválných komor. Podobně jako hebal bath i bylinnou inhalaci je ale možno navrhnout v libovolných rozměrech a tvarech. Rádi vám s návrhem i realizací pomůžeme.

Jak se hodí bylinná inhalace do vašeho wellness programu?

Bylinná inhalace příznivě působí na dýchací cesty, pokožku a psychiku návštěvníků. Pravidelný pobyt v prohřívárně s bylinnou inhalací je také dobrý na imunitní systém.


HERBAL BATH

Odpočiňte si ve vyhřáté a příjemně osvětlené kabině plné voňavých výparů z léčivých bylin! Suchá prohřívárna herbal bath je doslova balzámem na nervy a těžce zkoušený imunitní systém. Zastavte se, zhluboka se nadechněte a relaxujte. A když vám navíc bude v herbal bath do ucha znít tichá hudba, můžete klidně podřimovat.

„Herbal bath a léčivá moc bylin“

Herbal bath patří mezi keramické suché prohřívárny, které využívají sálavé teplo v kombinaci s léčivými esencemi bylin. Komora je vyhřátá zhruba na 50°C při nízké vlhkosti vzduchu kolem 35%. Důležitou součástí je rozžhavený výparník, na kterém jsou umístěny bylinky. Ty se pravidelně polévají vodou, aby se aroma plně rozvinulo do horkých par. Herbal bath má podobu keramikou obložené komory, po jejímž obvodu jsou umístěny vyhřívané lavice. Prohřívárnu je možno vybavit barevným osvětlením i reproduktory pro relaxační hudbu.

Jak se hodí herbal bath do vašeho wellness programu?

Herbal bath je vynikající místností pro odpočinek a načerpání nových sil. Hebal bath má příznivý vliv na imunitní systém a funguje jako účinná prevence proti nemocem.


MOŘSKÉ KLIMA

Po celém těle vnímáte příjemné teplo, dýcháte krásně čistý vzduch prosycený solí a cítíte, jak se vašim z města zaprášeným plícím ulevuje. Ne, právě nestojíte na břehu Mrtvého moře, ale sedíte na prohřáté lavici komory s mořským klimatem. Zkuste to také – zařízení pro mořské klima může být snadno součástí každého wellness či lázeňského centra.

Mořské klima

„Mořské klima vás dokonale prostoupí“

Zařízení pro mořské klima se instaluje do mokrých i suchých keramických prohříváren. Mořské klima tak můžete vytvořit třeba ve vašem tepidariu nebo římské lázni. Vzduch v komoře je prosycen částečkami soli z Mrtvého moře a je silně ionizován. Technologie pro mořské klima značky OxygenConcept je možno dodat pro mokré i suché keramické prohřívárny. Stejně jako kyslíko-solné klima, tak i mořské klima může být v místnosti libovolných tvarů i rozměrů. Stačí nás jen kontaktovat, rádi vám navrhneme místnost pro mořské klima na míru.

Jak se hodí mořské klima do vašeho wellness programu?

Mořské klima je vynikající způsob léčby a prevence onemocnění dýchacích cest, kožních onemocnění i vyčerpanosti a únavy. Zařízení pro mořské klima je vhodné pro vrcholový sport, lázně, špičková wellness centra a luxusní hotely.


KYSLÍKOVO - SOLNÉ KLIMA

Chybí vám čerstvý mořský vzduch, doslova nabitý ionty, částečkami soli a čistým kyslíkem? Moderní zařízení firmy OxygenConcept dokáže vytvořit kyslíkovo-solné klima i ve vašich suchých a mokrých prohřívárnách. Pravidelný pobyt v kabině s kyslíko-solným prostředím má blahodárný vliv na lidské zdraví i psychiku.

Kyslíkovo – solné klima

„Kyslíkovo-solné klima jako zdroj vitality“

Kyslíkovo-solné klima vyrábí moderní zařízení firmy OxygenConcept. To automaticky produkuje 90% kyslík, dávkuje mořskou sůl a pomocí ionizátoru také čistí vzduch v místnosti od prachu a bakterií. V prohřívárně tak můžete snadno dosáhnout silně okysličeného a mimořádně čistého vzduchu s příměsemi solí, který se nejen „dobře dýchá“, ale má mnoho léčivých vlastností. Zařízení pro kyslíkovo-solné klima OxygenConcept se instaluje do mokrých i suchých keramických prohříváren, které mohou být takřka libovolných tvarů i velikostí. Pobyt v prohřívárně s kyslíko-solným klima je ideální bez oblečení, protože kůže je sama citlivý dýchací orgán a usnadňuje vstřebávání příznivých látek.

Jak se hodí kyslíkovo-solné klima do vašeho wellness programu?

Kyslíkovo-solné klima je vhodné jako léčba a prevence celé řady nemocí a potíží. Má příznivý vliv na průběh onemocnění dýchacích cest, při léčbě astmatu a mnoha kožních onemocnění. Proto je kyslíkovo-solné klima vhodné jak do lázeňských a sportovních center, tak i wellness komplexů, a výjimkou není ani domácí použití.