JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Podhladinové - integrovaný motor

Pro instalaci lamelového zakrytí s podvodním motorem není nutná jímka vedle bazénu, tím dochází k zjednodušení stavby. Kabel motoru může být veden – průchodem stěnou bazénu, po stěně bazénu zakrytý lištou z nerezového plechu nebo celé lamelové zakrytí je zavěšeno do bazénu na nerezových bočnicích.

Pohon:

24V trubkové HIGH TECH pohony Made in Germany 100% vodotěsné, všechny motory jsou standardně vybaveny magnetickou brzdou, čítačem pulsů, kabelem o délce 10m který je na vstupu do tělesa motoru těsněn na dvou úrovních. Celé těleso motoru je vyplněno mazacím tukem a výstupní hřídel utěsněna dvojitou ucpávkou z Vitonu (IP68), absolutně tichý provoz.

Řídící jednotka:

Řízená mikroprocesorem, připojovací kabel a vypínač s kontrolkou, oddělené ovládání motorové brzdy, snadné programování poloh pomocí tří tlačítek a displeje, zobrazení provozních parametrů ve formátu prostého textu na integrovaném displeji.


Typ A – Podvodní montáž do bazénu

Tento typ montáže je ideální pro již existující bazény. Návin lamelového zakrytí je přednostně nainstalován na straně skimmerů a může být zakrytý dělící stěnou (nerezový plech, PVC desky potažené folii v barvě stěn bazénu nebo PP desky). Nad hladinou je umístěna pochozí lávka-rošt (nerezové nosníky s exotickým dřevem nebo dřevoplastem). Tyto dva doplňky jsou velmi estetické a vytvářejí ochranu pro návin lamely. V případě nově budovaných bazénu lze pod návin lamely umístit lavici a horní rošt realizovat jako pevný. Typ A je konstruován z nerezové oceli s možností osazení pohonné jednotky v suché šachtě vedle bazénu nebo s trubkovým motorem přímo v hnací hřídeli.


Typ B – Podvodní montáž v nice za bazénem

Tento typ montáže je ideální pro nově budované bazény. Návin lamelového zakrytí je umístěn v mokré (zaplavené) šachtě za bazénem. Dno šachty je výhodné osadit dnovou vpustí a na zadní stranu šachty instalovat skimmery. Nad hladinou šachty je umístěna pochozí lávka-rošt (nerezové nosníky s exotickým dřevem nebo dřevoplastem). Pro typ B lze použít pohoné jednotky za stěnou nebo trubkové motory přímo v hřídeli.


Typ C – Podvodní montáž ve stěně bazénu

Tento typ je vhodný pro bazény s přelivovým žlábkem. Lamely jsou skryty ve stěně bazénu. Pod lamelu je vyhodné instalovat dnovou vpust a před osadit dělící stěnu (nerezový plech, PVC desky potažené folii v barvě stěn bazénu nebo PP desky). Pro typ C lze použít pohoné jednotky za stěnou nebo trubkové motory přímo v hřídeli.


Typ D – Podvodní montáž pod úrovní dna bazénu

Návin lamelového zakrytí je osazen pod úrovní dna bazénu v šachtě. Tuto šachtu je potřeba zbudovat již při stavbě základové desky bazénu a na jají dno osadit dnovou vpust. Šachta je překryta ochranným pochozím roštem (nerezový plech, PVC desky potažené folii v barvě stěn bazénu nebo PP desky), rošt je demontovatelný. Mezi roštem a stěnou bazénu je mezera kterou lamela vychází ven. Pro typ D lze použít pohoné jednotky za stěnou nebo trubkové motory přímo v hřídeli.


Typ E – Podvodní montáž u dna bazénu

Návin lamelového zakrytí je osazen u dna bazénu. Tento typ montáže je vhodný jak pro nově budované tak již existující bazény. Návin lamely může být zakryt krytem (nerezový plech, PVC desky potažené folii v barvě stěn bazénu nebo PP desky), kryt je demontovatelný. Mezi krytem a stěnou bazénu je mezera, kterou lamela vychází ven. Pro typ E lze použít pohoné jednotky za stěnou nebo trubkové motory přímo v hřídeli.


Typy provedení lamelového zakrytí dle typu bazénu

1. Provedení pro betonové bazény s folii nebo keramikou

Předmontážní sada z plastu nebo nerezu je instalována do skeletu bazénu již při jeho stavbě. Způsoby umístění navíjecí tyče s nábalem jsou možné jako u podhladinové rolety s motorem za stěnou. Vlastní stěnou neprochází hnací hřídel ale pouze přívodní kabel.

2. Provedení pro tenkostěné bazény (nerezové, plastové nebo laminátové)

3. Závěsný systém

Zavěsný velmi jednoduchý systém s navíjecí tyčí umístěnou na nerezových konzolách. Monáž lamelového zakrytí za jeden den, bez vypouštění bazénu, bez jakýchkoli zásahů do konstrukce bazénu pod úrovní hladiny vody, bez externí šachty, bez vrtání stěny bazénu. Pro stávající nebo nové bazény, možnost instalace podvodního dělícího panelu a horní krycí lávky na výškově nastavitelný nosník se který se přizpůsobí všem typům bazénů.