JAMA – bazény a wellness, výroba z plastu

Relaxační a masážní prvky

Kvalitní zařízení pro relax a masáže je neodmyslitelnou součástí každého slušného hotelu, zdravotnického centra i wellness resortu. Kromě nezanedbatelných účinků na lidské zdraví mají zařízení pro relaxaci a masáže blahodárné účinky na lidskou psychiku. Dopřejte svým návštěvníkům odpočinek a nabrání nových sil na úrovni!

ZÁŽITKOVÉ SPRCHY

Víte, jak vytrhnout návštěvníky z tradičního koloběhu sauna–bazén–whirlpool? Ukažte jim zážitkové sprchy. Chvilka pobytu v turbo sprše nebo pod speciální dešťovou hlavicí osvěží a povzbudí vaše hosty k dalším procedurám. Jednoduché zážitkové sprchy budou stále plné – uvidíte!


„Zážitkové sprchy mnoha tváří“

Zážitkové sprchy jsou vítaným bonusem wellness a lázeňských center. Silný proud masážní sprchy, přírodní bubnování tropické dešťové sprchy i šokové ledové sprchy baví návštěvníky svou pestrostí a originalitou. Navrhneme zážitkové sprchy tak, aby přesně zapadaly do stylu vašeho centra.

Jak se hodí zážitkové sprchy do vašeho wellness programu?

Různé zážitkové sprchy rozmístěné v okolí bazénů, prohříváren i ochlazoven mají kromě masážních efektů hlavně relaxační funkci a dovedou zpestřit pobyt ve vašem wellness centru.


SUCHÁ MASÁŽ

Snad každý alespoň jednou v životě pocítil příjemný a úlevný dotek zkušeného maséra, který dokázal pravidelnými pohyby pomoci od bolesti ztuhlých svalů. Suchá masáž je snad nejvyužívanější procedurou wellness a spa center po celém světě, a proto nechybí zařízení masérny i v naší nabídce.


„Suchá masáž jako univerzální pomoc“

Kvalitní zařízení masérny je pro bezproblémové masáže velmi důležité. Kromě stabilního a polohovatelného masážního stolu musí splňovat také přísná hygienická pravidla a být vybavena sprchami a sanitárním zařízením. Suché masáže navíc vyžadují stálou teplotu a dostatečné zázemí pro maséry. Masáže jsou terapií působící na desítky různých potíží. Od svalového napětí po stres jsou suché masáže jednou z nejlepších relaxačních a regeneračních technik a existují ve stovkách variant a obměn.

Jak se hodí suchá masáž do vašeho wellness programu?

Suchá masáž a masáže vůbec by neměly chybět v nabídce jakéhokoliv lázeňského či hotelového komplexu. Služby masérů bývají využívány nejen klienty bez rozdílu věku, pohlaví, příjmu i obtíží, ale i jako velmi příjemná relaxace. Suchá masáž tak představuje jednu z nejuniverzál­nějších procedur vůbec.


HAMMAM

Vůně orientu, horká voda a pára, zručný masér a dokonalá očista těla i ducha čeká návštěvníky proslulých tureckých lázní hammam. Důkladné prohřátí celého těla podporuje nejen příjemně teplý interiér, ale i procedury, které mohou v hammamu probíhat. Do turecké lázně se budou hosté zaručeně vracet!

Hammam
„Rituální očista těla v hammamu“

Hammam je název pro tradiční turecké lázně, které jsou již tisíce let vyhledávány pro příjemnou relaxaci v čistém a exotickém prostředí. Hammam tvoří velká vytápěná místnost spolu s menšími pokoji, kde probíhá jak mytí, tak i peeling hrubou žínkou a mýdlové masáže. Důležitou součástí každé turecké lázně býval tellak – speciální masér, který návštěvníkům pomáhal s očistou, mydlením a drhnutím hrubou žínkou. Dnes už sice masér tak široké služby neposkytuje, přesto bývá v hammamu přítomen.

Jak se hodí hammam do vašeho wellness programu?

Hammam zažívá ve světě velký boom. Turecká lázeň je příjemným místem setkávání, klidných rozhovorů i odpočinku. Ve spojení s důkladnou očistou a závěrečnou masáží odchází návštěvníci hammamu jako znovuzrození. Turecké lázně jsou proto velmi návykovou součástí welnness a spa center.


KNEIPPŮV CHODNÍK

Příjemné zahřívání a jemné masírování klenby chodidla je během chvilky vystřídáno šokem z ledové vody. Po několika opakováních a pečlivém osušení se ale v nohách začne postupně šířit vlna tepla, která prostoupí celé tělo. Najednou se cítíte prostě skvěle. Právě jste zažili Kneippův chodník…

Kneippův chodník

„Kneippův chodník – úlevná vodoléčba“

Kneippův chodník funguje na jednoduchém principu. Ve dvou bazéncích se dnem pokrytým oblázky je umístěna teplá (kolem 40°C) a studená (12°C) voda. Klient se nejprve prochází v bazénku s teplou vodou a chodidla si důkladně prohřeje. Poté několik vteřin přešlapuje i v bazénku se studenou vodou a celý cyklus několikrát opakuje. Kneippův chodník je součástí procedur německého faráře Sebastiana Kneippa, který se v 19. století zabýval přírodní medicínou a vodoléčbou. Kneippův chodník se od té doby stal neodmyslitelnou součástí všech lázeňských zařízení.

Jak se hodí Kneippův chodník do vašeho wellness programu?

Střídáním teplé a studené vody dosahuje Kneippova lázeň pozoruhodných účinků na prokrvení nohou a metabolismus. Návštěvníkům pomáhá nejen při poruchách krevního oběhu, ale i při bolestech hlavy a nachlazení.


BYLINKOVÁ KOUPEL

Je jen málo příjemnějších procedur, než je bylinková koupel. Horká lázeň, vyhřátá místnost, klidná hudba a omamná vůně bylinek zlákají i toho nejupracovanějšího hosta k zastavení a odpočinku. Bylinková koupel totiž představuje relax nejen pro tělo, ale hlavně pro ducha.


„Bylinková koupel uklidňuje i pomáhá“

Bylinková koupel je nenáročná relaxační procedura, při které je celé tělo ponořeno do teplé lázně s přídavkem přírodních výtažků z bylin. Bylinná lázeň trvá zpravidla 20 až 30 minut, během kterých pokožka vstřebává účinné látky. Bylinková koupel využívá léčivých účinků bylin – ať už jde o hojivý heřmánek, antibakteriální jitrocel, uklidňující třezalku či osvěžující mátu.

Jak se hodí bylinková koupel do vašeho wellness programu?

Bylinková koupel patří mezi klasické procedury, které by neměly chybět v žádném wellness a spa programu. Vyhledávaná je zejména pro své uklidňující účinky, ale dle složení jednotlivých bylinných extraktů může bylinková lázeň působit navíc protizánětlivě i protirevmaticky.


RASSOUL BATH

Znovuzrození pokožky a skvělý pocit. To si klienti odnáší po proceduře s tajemným názvem Rassoul bath nebo také Rasulbath. Blahodárné účinky marokánského sopečného bahna se využívají již stovky let a ve spojení s teplem, párou a jemnou sprchou je Rassoul bath vyhledávanou wellness službou po celém světě.

„Rassoul bath vrací pokožce svěžest“

Rassoul bath je jednou z relaxačních procedur, která využívá omlazujících účinků přírodního bahna – sopečného jílu. Marokánský jíl je nejprve nanesen na pokožku v příjemné parní lázni a nechá se působit. Poté je jemnou sprchou přímo v lázni pomalu a důkladně smyt. Pro Rassoul bath se používá pravé sopečné bahno Rhassoul z úrodných údolí Maroka. Rhassoul obsahuje mnoho živin a minerálů, například křemík, hořčík, železo, vápník, draslík a sodík a pro své příznivé účinky je používáno již stovky let.

Jak se hodí Rassoul bath do vašeho wellness programu?

Rassoul bath je vynikající zkrašlovací procedura, po které klienti okamžitě vidí její blahodárné účinky. Bahno slouží nejen pro pěkný vzhled pokožky, ale i k detoxikaci organismu a pomáhá při kožních problémech a lupence.